Pulksteņi ar apgaismojumu nav nekas jauns pulksteņu pasaulē. Tāpēc tagad ir pieejami vairāku veidu pulksteņi, kas spīd tumsā. Kā un kad radās pulksteņi ar apgaismojumu un kādus jums vajadzētu iegādāties? Mēs jums sniegsim padomus.
Uzdziestošo pulksteņu vēsture
Fona apgaismojums ir viena no funkcijām, ko izmanto ne tikai monitoros, displejos, televizoros, bet arī pulksteņos. Šī funkcija jeb apgaismojuma funkcija pulksteņos radās 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā, kad apgaismojums piešķīra pulksteņiem rādiju.
Tie galvenokārt bija pulksteņi, kuru rokturi bija nokrāsoti ar rādiju, kas tos padarīja mirdzošus. Tomēr vēlāk tika atklāta tā negatīvā ietekme. Arī uzņēmums Rolex, kas ražoja pulksteņus ar apgaismojumu no rādija, sāka samazināt ražošanu no 1957. gada.
Tomēr ap 1968. gadu radio lietošana tika pilnībā aizliegta. Vēlāk pulksteņos sāka izmantot prometiju un tritiju, kas arī bija kaitīgi veselībai. Pulksteņu ražošanas nozari fascinēja apgaismojuma funkcija, taču radioaktivitāte bija bīstama cilvēkiem. Ņemot to vērā, pulksteņu ražotāji turpināja pētīt fotoluminiscējošus materiālus, kurus izmantoja ciparnīcu izgaismošanai.
1993. gadā tika atrasts risinājums. Luminova tika izgudrota Japānā 1990. gados un mainīja pulksteņu ražošanas nozari. Vēlāk Šveicē tika izstrādāts Super-Luminova, kas uzlādējas ar gaismu un izgaismo pulksteni bez radioaktivitātes.
Tomēr šī laikmeta beigās ražošana nav pilnībā atteikusies no radioluminiscences. Patiešām, neviena cita tehnoloģija neļāva un joprojām neļauj izstarot svarīgākos pulksteņa elementus ar lielāku izstarotās gaismas intensitāti un pastāvību. Tritijs ir kļuvis par drošu alternatīvu rādijam. Luminox, Vostok Europe, Ball un citi zīmoli ir labi pazīstami ar pulksteņu tritija izgaismojumu.
Dizaineru pulksteņi ar apgaismojumu
Super-Luminova ir ilgmūžīgs materiāls, kas, pateicoties tā drošībai, ir kļuvis arī par nozares standartu, tāpēc tirgū vairs nav pieejami radioaktīvi pulksteņi, kas ir kaitīgi jūsu veselībai.
Viens no pirmajiem pulksteņiem, kas izmantoja Super-Luminova, lai izgaismotu savus pulksteņus, ir Rolex pulkstenis. Tomēr vēlāk zīmols pats izgatavoja savu aizmugurgaismojuma versiju, ko sauc par Chromalight. Abas šīs versijas izraisa pulksteņa dažādu krāsu aizmugurgaismojumu. Tādējādi var sastapt pulksteņus, kuriem ir zaļa, zila, violeta un zeltaina apgaismojuma krāsa.
Domājams, ka pulksteņi ar Chromalight apgaismojumu var spīdēt ilgāk un intensīvāk. Turklāt daudzi zīmoli ražo pulksteņus ar apgaismojumu, izmantojot tikai Super-Luminova materiālu apgaismojumam.
Starp ļoti populāriem, moderniem un kvalitatīviem pulksteņiem ar aizmugurējo apgaismojumu ir vīriešu un sieviešu pulksteņi:
Taču tas attiecas ne tikai uz prestižiem pulksteņu zīmoliem, jo pulksteņiem visās cenu kategorijās ir apgaismojums.
Pulksteņu ar aizmugurējo apgaismojumu veidi
Fosforescējoši pulksteņi, pulksteņi ar apgaismojumu, luminiscējoši pulksteņi, pulksteņi ar fotoluminiscējošām ciparnīcām vai pulksteņi ar elektroluminiscējošām ciparnīcām. Pastāv vairāki tumsā mirdzošu pulksteņu nosaukumi, kā arī vairāki pulksteņu veidi.
Fotoluminiscējoši pulksteņi ir viens no visizplatītākajiem spīdošo pulksteņu veidiem, kuru izgaismošanai izmanto neradioaktīvu un netoksisku krāsu. Šī krāsa absorbē gaismu un pēc tam izstaro to zaļos vai zilos toņos.
Savukārt elektroluminiscences spīdumu rada elektriskā strāva, kas iet caur vadu, kurš ir uzstādīts aiz ciparnīcas. Nospiediet pogu sānos, lai aktivizētu šo strāvu, un pulksteņa ciparnīca iedegsies. Tāpēc jūs varat sastapties ar spīdošu ciparnīcu. Mūsdienās piedāvājums ir patiešām liels, tāpēc jūs varat izvēlēties arī apgaismotu pulksteni sportiskā vai elegantā dizainā un dažādās cenu kategorijās.
...mazāk